В Україні починається кампанія “Життя без сміття”

Ми прийняли рішення – кинути виклик сміттєвій мафії.

І розпочинаємо кампанію “життя без сміття”.

Досить розмов, публікацій, скарг на те, що наша країна засипається сміттям. Депутати бездіють – і не приймають дуже важливий законопроект про відходи.

Як результат – у нас жодного сміттєпереробного заводу. Натомість – десятки тисяч нелегальних сміттєзвалищ. І сміття скрізь – у парках, скверах, річках, дитячих майданчиках.

Ці сміттєзвалища кришують ділки. Це та сама місцева мафія. На день дохід одного сміттєзвалища може дорівнювати декілька мільйонів гривень. Ще раз! Одного – декілька мільйонів!

Що ми плануємо робити:

1. Ми покажемо основні смітники по країні – хто за ними стоїть, які гроші заробляють, та головне, хто бездіє. Мав би реагувати – але і «в тємє» і «в долє». Ми вивернемо у публічну площину усе, що знаємо. Сміттєві щури – бояться світла!

2. Ми сформували юридичну группу волонтерів – які візьмуть на себе юридичний фронт роботи. Люди часто скаржаться, але нікуди не звертаються. Тому звернення до екоінспекції, правоохоронців, місцевої влади, суди та скарги на посадовців – обов‘язкові кроки в боротьбі зі сміттєвою навалою.

3. І, звичайно, головне завдання – змусити депутатів прийняти закон про відходи. А місцеву владу почати разом з бізнесом будувати сміттєпереробні підприємства. Досить купувати вторинну сировину кожен рік в інших країн – і ще витрачати на це мільярди гривень. У нас свого ресурсного «добра» вистачає – тільки потрібна правильна організація процесу, цивілізована, а не середньовічна.

У процесі ми плануємо сформувати группу експертів, які будуть збирати усі найкращі практики смєттєпереробки і консультувати місцеву владу, як створити європейську ситему. Ситуація у нас зараз критична, але все ж таки успішні приклади по країні є. Наше завдання – допомогти їх масштабуванню.

Хочемо попередити усіх, миттєвих результатів не очікуйте. Бажаючих – запрошуємо, роботи вистачає. Шлях наш буде довгий і непростий. Але цікавий і, сподіваємось, корисний для країни.

Пишіть нам, якщо хочете приєднатися до ініціативи!

Це відео з незаконного сміттєзвалища у Нових Петрівцях під Києвом. Таких в Україні – 30 тисяч, а то й більше, ніхто вже не рахує. Навкруги краса, ялинки. За годину нашого перебування там, приїхало вантажівок 10. Ви уявіть, наскільки швидко це сміттєзвалище буде розростатися. Вислів про “потонути у смітті” вже не здається якимось перебільшенням.

В Україні починається кампанія “Життя без сміття”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори